logoszachyszachy  plenerowe
Aktualności Zarząd Zawodnicy Byli zawodnicy Osiągnięcia
Nasze turnieje Historia klubu Galeria  Sponsorzy klubu Kontakt

2022 wrzesień

2-11 wrzesień 2022 - Drużynowe Mistrzostwa Polski I Liga z udziałem szachistów GOSTMAT-u Gostynin.
Link do serwisu turniejowego Zobacz!
Link do transmisji Oglądaj!
Udział szachistów GOSTMAT-u Gostynin w DMP - I Lidze został dofinansowany ze środków finansowych Gminy Miasta Gostynin.

2021 wrzesień

W dniach 04-12 września 2021 w Szklarskiej Porębie trwają rozgrywki I Ligi Szachowej. Zapraszamy do oglądania zmagań zawodników klubu Gostmat Gostynin w internecie. Oglądaj! Występ szachistów dofinansowany był ze środków Gminy Miasta Gostynina.

2020 wrzesień

Gostmat Gostynin zdobywa brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski  - I Lidze.

W dniach od 4 do 13 września 2020r. szachiści Gostmatu reprezentowali Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych – I lidze. Zawody odbyły się w Ustroniu. Organizatorem mistrzostw był Polski Związek Szachowy.

W I lidze corocznie uczestniczy 10 czołowych zespołów szachowych z terenu całego kraju. Drużyny rywalizują ze sobą na sześciu szachownicach. W każdej z drużyn musi grać minimum jedna kobieta - na szachownicy nr 6, na pozostałych szachownicach (nr 1-5) mogą grać zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Mistrzostwa przeprowadzono systemem kołowym, każda z drużyn rozegrała 9 pojedynków. Tempo gry było typowe dla obecnych szachów klasycznych, czyli 1,5 godziny na wykonanie 40 posunięć + 30 minut na dokończenie partii + 30 sekund dodawane po wykonaniu każdego ruchu na szachownicy.

Drużyna Gostmatu Gostynin zgromadziła w I Lidze 13 pkt. i zajęła 3 miejsce – zdobywając kolejny medal w rozgrywkach rangi „Mistrzostw Polski”. W ramach występu w I Lidze szachiści GOSTMAT-u odnieśli 5 zwycięstw, 1 porażkę i 3 remisy.

Tytuł Drużynowego Mistrza Polski w I Lidze zdobył zespół LKSz GCKiP Czarna, drugie miejsce zajął klub RODŁO Opole.

Indywidualnie z zawodników Gostmatu Gostynin najlepiej zagrali: Damian Lewtak (złoty medal na szachownicy nr 2) i Krzysztof Budrewicz (złoty medal na szachownicy nr 3) – którzy znaleźli się w najlepszej „szóstce” I Ligi. Poza nimi medale z naszego klubu zdobyli także Kamil Plichta (srebrny medal na szachownicy nr 1) i Wojciech Reza (srebrny medal na szachownicy nr 4).

Występ szachistów Gostmatu Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych – I lidze częściowo dofinansowany był ze środków Gminy Miasta Gostynina.

W dniach 05-13 września 2020 w Ustroniu trwają rozgrywki I Ligi Szachowej. Wszystkich sympatyków klubu Gostmat Gostynin zapraszamy do kibicowania i oglądania transmisji partii na żywo. Oglądaj Naprzód Gostynin!

2019 wrzesień

W dniach 07-15 września 2019 w Dźwirzynie trwają rozgrywki I Ligi Szachowej - Drużynowych Mistrzostw Polski. Gostmat Gostynin będzie walczył o najwyższe miejsce w historii występów w I lidze. Wszystkich sympatyków szachów zapraszamy do oglądania partii na żywo na oficjalnej stronie tegorocznych zawodów. Kliknij Tutaj Emocje gwarantowane!

2017 czerwiec - sierpień

Wszystkich szachistów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych Mistrzostwach Gostynina w szachach szybkich. Turniej zostanie rozegrany tradycyjnie w Centrum Handlowym "Stara Betoniarnia" w najbliższą sobotę tj. 05.08.2017. Start o godz 10.00! Jeszcze raz zapraszamy do grania i kibicowania!

Gostmat Gostynin zajął 14 miejsce podczas Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych. Turniej rozegrano 01.07.2017 w Piotrkowie Trybunalskim.

Transfery. Marta Leszner - bez klubu oraz Dariusz Rymaszewski - LZS "Mewa" Goliszów i Marek Czerniawski - Odrodzenie Kożuchów zostali nowymi zawodnikami naszego klubu. Ponadto Klara Czapiewska została wypożyczona z klubu Hetman Politechnika Koszalińska. Z kolei: Paweł Flak, Liliana Leszner, Mariusz Kamiński oraz Zbigniew Klein zostali zawodnikami drugoligowego klubu Akademia Szachowa Płock.

2016 grudzień

Transfery. Gostmat Gostynin zarejestrował nowego zawodnika. Szachistą naszego klubu został Roman Godlewski z Poddębic.

2016 październik - listopad

Transfery. Rafał Grzelak został zawodnikiem trzecioligowego klubu Skoczek Trojański.

Winicjusz Fengier został szachowym mistrzem Polski Drukarzy i Wydawców w grze błyskawicznej. Turniej rozegrano w Serpelicach.

2016 sierpień - wrzesień

Gostmat Gostynin blisko awansu do I Ligi. Nasz zespół zajął wysokie 7 miejsce w drugiej lidze seniorów. Turniej tak samo jak w poprzednim roku rozegrano w Jastrzębiej Górze.

Transfery. Piotr Nguyen po sześciu latach gry dla Gostmatu Gostynin przeszedł na zasadzie wolnego transferu do drugoligowego klubu Wieża Pęgów. Rafał Szymczak po rocznym pobycie w naszym klubie został zawodnikiem drugoligowego klubu Skoczek Trojański. Na czas tegorocznych drugoligowych zmagań troje zawodników zostało wypożyczonych z innych klubów: k Maciej Zieliński - Zawisza Kolbudy, k Wojciech Zieliński - Zawisza Kolbudy oraz k Katarzyna Jędrocha - KKSz Kraków.

2016 czerwiec

Gostmat Gostynin zajął 5 miejsce podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych. Druga drużyna naszego klubu uplasowała się na 12 pozycji. Turniej tak samo jak przed rokiem zorganizowano w Lublinie.

2016 maj

Paweł Piętocha kandydatem na mistrza krajowego. Tytuł został zatwierdzony 20 maja br. przez Polski Związek Szachowy. Gratulujemy uzyskania tytułu !!!

Artur Grzelak został mistrzem Mazowsza w szachach szybkich. Turniej rozegrano w Milanówku.

2016 marzec

Piotr Nguyen został mistrzem międzynarodowym. Tytuł został nadany na pierwszym tegorocznym posiedzeniu FIDE, które odbyło się w Moskwie. Gratulujemy uzyskania tytułu !!!

2016 luty

Łukasz Licznerski został mistrzem województwa kujawsko-pomorskiego w szachach błyskawicznych. Turniej rozegrano w Szubinie.

2015 wrzesień

Gostmat Gostynin zajął 9 miejsce podczas tegorocznej drugiej ligi rozegranej w Jastrzębiej Górze.

2015 lipiec - sierpień

Transfery. Po trzech latach gry w naszym klubie Arkadiusz Skawiński oraz Kamil Plichta wybrali grę dla pierwszoligowego klubu Wisznia Mała. Nasz klub w letnim okienku zasilili: k Rafał Szymczak - Elektryczność Warszawa, m Artur Grzelak - Modus Warszawa oraz FM Łukasz Licznerski - Chemik Bydgoszcz.

Piotr Nguyen zdobył swoją trzecią normę na tytuł mistrza międzynarodowego podczas rozegranego w Warszawie XV Festivalu Szachowego im. Mieczysława Najdorfa.

2015 czerwiec

Gostmat Gostynin trzecią drużyną w Polsce w grze błyskawicznej. To pierwszy medal naszego klubu na arenie krajowej.  Druga nasza drużyna także wywalczyła wysokie miejsce - szóste. Turniej rozegrano w Lublinie.

Mariusz Kamiński wypełnił drugą normę na I kategorię szachową podczas rozegranych w dniach 05-07 czerwca Mistrzostwach Płocka w szachach klasycznych. Gratulujemy podwyższenia kategorii !!!

2015 maj

Krzysztof Grochulski został szachowym mistrzem Polski lekarzy w grze błyskawicznej. Turniej rozegrano w Ustroniu. Krzysztof tym samym obronił tytuł zdobyty rok temu.